Пројекат 22: Нексус трио представио програмски лук Дочек


д један од програмских лукова пројекта Нови Сад – Европска престоница културе.

На концерту, који је реализован у оквиру Пројекта 22, а који заједно представљају представљају Фондација „Нови Сад – Европска престоница културе“ и Фестивал НЕО – некласични фестивал класичне музике, публика је имала прилику да чује клавирска трија српских композитора Петра Стојановића и Александра Седлара.

Састав Нексус трио чине виолинисткиња Мина Менделсон, пијанисткиња Бојана Димковић и виолончелиста Александар Јаковљевић.

Програмски лук Дочек, који ће 2022. године бити одржан од 31. децембра до 16. јануара, представља јединствену прославу у Европи: две Нове године, два рачунања времена, два писма и две уметности, и на тај начин истиче интеркултурални идентитет Новог Сада кроз културно наслеђе и савремену праксу.

 

Фото: Урош Дожић


Projekat 22: Neksus trio predstavio programski luk Doček


Na koncertu Veče domaćih kompozitora, sastava Neksus trio, u Kulturnoj stanici Eđšeg predstavljen je Doček, jedan od programskih lukova projekta Novi Sad – Evropska prestonica kulture. (more…)


Kulturna stanica Eđšeg
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.